Dedektör ile boru tıkanıklığına yol açan bölgeyi tespit etme işlemi için dıştan analiz yöntemi kullanılır. Fayans altında ve duvar içindeki gider borularında tıkanma yerini bulmak için kullanılır ve tam nokta anlamında nerede problemin yoğunluk kazandığı bulunabilir. Tuvalet borularını temizlemek için fayansın kırılması gibi ekstra tüm olumsuzluklar olmadan biz zaten gider kanalı içinden de müdahale etmekteyiz. Tanı, teşhis konulması ise bahsettiğimiz cihaz ile yapılmaktadır.

Tıkalı Olan Pimaş Boru Tespiti

Beton ve fayansın içindeki tıkanmış lağım borularını 20 metreye kadar bu cihaz ile bulabiliriz. Pahalı araştırma maliyetlerini en aza çekecek bir tekniktir. Cihaz tek el ile kontrol ediliyor olup tutulacak noktaya sinyal gönderilir. Görüntü elde edilir. Bu kamera gibi net bir görüntü değildir. Sinyalin geri gelmesi ile kızılötesi taramaya yakın bir görüntü oluşturulur ve çeşitli renklendirmeler ve rakamsal uyarılar ile tam yerlerini bulabiliriz. Tuvalet ve gider borusuna bağlı logarın yerini kırmadan bulma işlemleri de yapılmaktadır. Lavabolar, banyo giderleri ve diğer tüm sıhhi alanlarda kullanılabilir. Tıkanmış sıhhi kanal bulunduktan sonra ne yapılıyor? Robot cihaz ilgili sistemin yanına getirilir. Lavabodan bahsediyorsak alt kısımdaki boruyu çıkartır ve oradan bir açıcı ünite gönderilir. Keza banyo için süzgeç kapağı kaldırılıp aynı şekilde uygulanabilir. Tuvaletin hali hazırda gider ünitesi açıktır. Gerek kamera ile net görüntüleri alarak gerekirse tuvaletteki atıkları parçalayacak cihaz aparatı kullanmak sureti ile tüm sistemi tamamen temizleyebiliriz.

Noktasal ve hatasız gider borularında tıkanan yerleri bulmak için Çözüm Merkezi İstanbul ofis telefon numaralarını arayabilirsiniz. Herhangi bir yerin kırılıp, dökülmesi olmadan bu hizmetleri almanızı önermekteyiz.

Dedektör ile boru tıkanıklığına yol açan bölgeyi tespit etme

Bir cevap yazın

Call Now ButtonTIKLA ARA 0533 355 94 93