Esenyurt Saadetdere tıkanıklık açma firması olarak tıkalı pimaş borularında oluşan yabancı maddeleri açmak için pimaş açma robotu kullanmaktayız. En sık kullanılan alanlardan bir tanesi olan tuvalet ve lavabolar özensiz kullanım sonucunda tıkanabilmekte ya da farklı sorunların meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Bundan dolayı bu alanların özenli bir şekilde kullanılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle suda erimeyen maddelerin bu borulara atılması zamanla tıkanıklık yapmaktadır. Çok büyük nesnelerin atılması ise su akışını aniden kesmekte ve birden tıkanıklık yapmaktadır. Gider borularının tıkanması kullanım dışı kalmaları anlamına gelmekte ve bu da orada bulunan insanların ihtiyaçlarını farklı yerlerde gidermeleri demektir. İnsanların tuvalet ve lavabo ihtiyaçlarını farklı yerde gidermesi günlük yaşamlarını son derece olumsuz etkilemektedir. Bundan dolayı tıkanıklıkların kısa sürede açılması ve bu yerlerin tekrar kullanıma açılması son derece önemlidir.

Saadetdere Tuvalet Açma

Saadetdere tıkanıklık açma işlemi sırasında kullanılan birbirinden farklı cihazlar sayesinde sorunun kaynağı net olarak tespit edilebilmekte ve daha sonra sorununun niteliğine göre uygun yöntemler kullanılmaktadır. Tıkanıklıkları gidermek için evlerde de bazı yöntemler uygulanabilmektedir. Fakat bu yöntemler genellikle çok basit tıkanıklıkların giderilmesinde kullanılmaktadır. Bundan dolayı zor tıkanıklıklar için bunları deneyerek zaman kaybetmeye ve eve zarar vermeye gerek yoktur. Tıkanmaların profesyonel bir şekilde giderilmesi için öncelikle kamera ile soruna neden olan cismin tam yeri ve yapısı tespit edilmektedir. Söz konusu cisimler genellikle suda erimeyen yapıda olmakta ve bazen sert bazen ise yumuşak nesnelerden oluşmaktadır.

Esenyurt Saadetdere tıkanıklık açma işlemi için ikinci aşamada ise tespit edilen nesnelerin bir şekilde çıkarılması ya da parçalanması gelmektedir. Çıkarma işleminin mümkün olmadığı yerlerde ucunda keskin ve sivri bir bıçak bulunan robot adı verilen cisim tıkanıklığın olduğu bölgeye gönderilmekte ve daha sonra bıçak yardımıyla bu nesne parçalanmaktadır. Böylelikle tıkanıklığa neden olan nesneden bir anlamda kurtulmuş olunmaktadır. Daha sonra ise basınçlı su ile yıkama yapılmakta ve boru temizlenmektedir. Son aşamada ise son bir defa kamera ile kontrol yapılmakta ve tıkanıklığa neden olabilecek başka bir şey olup olmadığı kontrol edilmektedir. Su akışı sağlandıktan sonra ise işlem tamamlanmaktadır.

esenyurt saadetdere tıkanıklık açma

Bir cevap yazın

Call Now ButtonTIKLA ARA 0533 355 94 93