Görüntülü makineyle tıkanıklık bakımı yapan İstanbul tesisatçı servis telefon numarası Avrupa Yakası : 0551 231 83 55 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 dır en uygun fiyat garantisi için bizi arayınız. Pro tesisatçı Çözüm Merkezi son teknoloji kamera sistemleri kullanarak tıkanıklık bakımı ve açımı işlemlerini yapmaktadır.

Ev ya da işyerlerinde yoğun olarak kullanılan bölümlerden biri olan tuvaletler zaman içerisinde farklı nedenlerden dolayı problem çıkarabilmektedir. Çıkan bu problemden en sık görüleni tıkanıklıktır. Tuvaletin tıkanmasının farklı sebebi olsa da en büyük pay insanlara aittir. İnsanlar tuvaletlere her türlü maddeyi düşünmeden atmakta ve bunlardan bir kısmı suda erimeyerek zamanla birikmektedir. Biriken bu maddeler tıkanıklığa sebep olmakta ve tuvaleti kullanılamaz hale getirmektedir. Ev ya da işyerlerinde tuvaletin devre dışı kalması orada bulunan insanların yaşam kalitesini doğrudan etkilemekte ve düşürmektedir. Bundan dolayı tıkanıkların çok kısa sürede ve bir daha tekrarlamayacak şekilde giderilmesi çok önemlidir. Görüntülü makineyle tıkanıklık bakımı yapan tesisatçı bu işlemi rahatlıkla yapabilmektedir.

Sorun tespiti sonrasında Tıkanıklık Açımı Yapıyoruz

Görüntülü makinayla tıkanıklık bakımı öncelikle sorunun kaynağını tespit etmektedir. Sorunun kaynağını tespit ederken boru görüntüleme cihazını etkin olarak kullanmaktadır. Bu cihaz uzun bir kablonun ucundaki kamera ve bu kameranın görüntülerini aktardığı ekrandan oluşmaktadır. Cihazın kablosu tuvaletin içerisine gönderilmekte ve tuvalet borusundan görüntü alınmaktadır. Bu görüntüler sayesinde tıkanıklığın nedeni net olarak tespit edilebilmekte ve böylece buna uygun çözüm yolları kullanılmaktadır. Tıkanıklığı oluşturan maddeler sert katı cisimler haricinde ise basınçlı su kullanılarak tıkanıklık giderilmektedir. Basınçlı suyu yine tesisatçı ekipmanlarından yararlanılarak tuvalet borusuna verilmektedir. Bu yöntemi kullanmadan önce kamera ile sorunun tespit edilmesi çok önemlidir. Aksi halde tuvalete verilen basınçlı su istenilen etkiyi yapmayacağı gibi doğrudan tuvaletin dışını da etkileyebilmektedir.

Görüntülü makineyle tıkanıklık bakımı sorunun suda erimeyen sert katı cisim olduğunu öğrenmesi durumunda ise farklı bir yöntem uygulamaktadır. Kullanılacak olan basınçlı su bu cismi gideremeyeceği için öncelikle cismin parçalanması gerekmektedir. Bu işlem için ise robot denilen bir cihaz kullanılmaktadır. Bu cihaz tuvaletin içerisine gönderilmekte ve tıkanıklığı meydana getiren katı cisme ulaşmaktadır. Üzerinde bulunan keskin bıçak yardımı ile katı cismi parçalamakta ve tıkanıklığın giderilmesi yönünde çok önemli bir rol oynamaktadır. Katı cismin parçalanmasından sonra basınçlı su verilerek tıkanıklık tamamen giderilmektedir. Bu işlem sayesinde borunun içerisi yıkanmış olmakta ve tıkanıklık kısa süre içerisinde tekrar etmemektedir.

görüntülü makineyle tıkanıklık bakımı

Bir cevap yazın

Call Now ButtonTIKLA ARA 0533 355 94 93