Kanalizasyon borusunda tıkanıklık açma Pro Tesisatçı İstanbul 0551 231 83 55 arayabilirsiniz. Çözüm Merkezi olarak İstanbul pek çok noktasında robot makinelerle servis vermekteyiz.

Evlere gelen temiz su kullanımdan sonra kirlenmekte ve evlerden kirli su tesisatları ile tahliye edilmektedir. Evlerden tahliye edilen sular tuvalet, banyo ve mutfakta kullanılan sulardır. Bu pis sular kanalizasyon sistemine gönderilmektedir. Oradan da farklı bölgelere giderek evlerden uzaklaşmaktadır. Kanalizasyonlara çevrede bulunan bütün ev ve işyerlerinden kirli sular gelmektedir. Bundan dolayı kanalizasyonlar çok önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Fakat zaman zaman farklı sebeplerden dolayı buralarda sorun çıkmaktadır. Çıkan sorunların başına kanalizasyon borusundaki tıkanıklar gelmektedir. Bu tıkanıklar bütün sokağı etkilediği için kısa sürede çözülmesi çok önemlidir. Kanalizasyon borusunda tıkanıklık açma için farklı yöntemler bulunmakta olup bunların uzman personel tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kanalizasyondaki tıkanıklar giderilemeyeceği gibi farklı sorunlar da yaşanabilmektedir.

Kanalizasyon borusunda tıkanıklık açma işleminden önce mutlaka sorunun net olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Kanalizasyon borularındaki tıkanıklıkların sebeplerinden bazıları şunlardır:

  • Evlerde tuvalet ya da diğer yerlere suda erimeyen katı cisimlerin atılması
  • Mutfaklardan lavabolara yağlı yemek artıklarının atılması ve bunların zamanla tortu oluşturması
  • İnşaat aşamasında tuvaletlere düşen beton parçaları ve molozlar

Yukarıdaki sebeplerin dışında da sebepler bulunmaktadır. Fakat genel itibariyle kanalizasyon tıkanıklarının nedenleri bu şekildedir. Tıkanıkları çözmeden önce bu nedenlerin mutlaka tespit edilmesi gerekmektedir. Çünkü söz konusu nedenler tam olarak belirlenmeden yapılacak olan tıkanıklık giderme kısa süre içinde tekrarlayabilmektedir. Bu da tıkanıklık çözümünün boşa gitmesine sebep olacaktır.

Kanalizasyon borusunda tıkanıklık açma işleminde öncelikle uygun bir noktadan kamera gönderilmektedir. Kamera ile sorunun nedeni tespit edildikten sonra buna uygun bir çözüm geliştirilmesi gerekmektedir. Günümüzde kanalizasyon tıkanıklarının çözümünde herhangi bir kırma işlemine gerek kalmadan kısa süre içinde bu tıkanıklar giderilmektedir. Bunun için tesisatçılar farklı elektronik cihazlar kullanmakta ve bu cihazlar sayesinde kısa süre içerisinde sonuç alınmaktadır. Yüksek basınçlı su en sık kullanılan yöntemler arasında bulunmaktadır. Eğer tıkanıklığa sebep olan sert bir cisim yoksa yüksek basınçlı su ile problem kırma işlemine gerek kalmadan çözülebilmektedir. Bunun dışında robot adı verilen cihazda bu işlem için sıklıkla kullanılmakta ve tıkanıklıkları gidermede son derece etkili olmaktadır.

Kanalizasyon Borusunda Tıkanıklık Açma

Bir cevap yazın

Call Now ButtonTIKLA ARA 0533 355 94 93