Makine ile tuvalet tıkanıklığını açan tesisatçı İstanbulda 9 servis aracı 5 şube ile Çözüm Merkezi tesisat bir telefon kadar yakın 0551 231 83 55 arayınız. Pro tesisatçı gelişmiş robot makineler kullanarak tuvalet, lavabo ve atık su giderlerinde tıkanıklıkları açmaktadır.

Tuvalet tıkanıklığı evinizde veya işyerinde istenecek en son problemlerden biridir, hele tıkanıklık tuvalet geri tepmesi haline geldi ise hem sağlık açısından hem kirlilik açısından problem tehlikeli bir boyut kazanmış demektir. Tuvaletlerin tıkanması durumunda müdahale edilmeden kullanımı engellenmelidir. Tepme olmaması içinde üst kat komşusu uyarılarak onunda üstteki tuvaleti kullanmaması istenmelidir. Hemen makine ile tuvalet tıkanıklığını açan tesisatçı aranmalıdır. Makine kullanarak arıza tespiti ve tamiri yapan firmalar sanılanın aksine sorunu daha ucuza çözümlemektedir. Eski tesisat ustaları tuvalet tıkanıklığını gidermek için spiral tel kullanmakta yada s boru tabir edilen boruyu sökerek inşaat işi çıkarmakta idi. Yeni teknoloji kullanan tesisat firmaları ise hiç inşaat işi çıkarmadan problemi gidermektedirler.

Tuvalet Tıkanıklığını Makine İle Açan Tesisatçılar

Tuvalet tıkanıkları genellikle şu sebepten kaynaklanmaktadır. Tuvalet giderlerine ıslak mendil, ped, bez atılması veya çocukların oyuncak v.b yabancı cisim atması. Bu maddeler tuvalet giderinde kokuyu önleyici s boru kısmında kalmakta, su akışını engellemektedir. Bu tür maddelerin pompalama yoluyla giderde daha ileri gitmesi ise daha büyük problemlere yol açacaktır. Her ne şekilde olursa olsun tuvalet gideri tıkanıklığı ve tepmesi sağlık açısından zararlı mikroplarla karşılaşacağınız için en kısa sürede tamir ettirilmelidir. Makine ile tuvalet tıkanıklığını açan tesisatçı geldiğinde sizin de dikkatinizi çekecektir ki tesisatçıda koruyucu kıyafetlerle müdahale edecektir. Özellikle eldiven kullanılması zorunludur.

Makine ile tuvalet tıkanıklığını açan tesisatçı öncelikle sorunun nereden kaynaklandığını bulmak için, gideri tıkanıklığı açacak makine ile temizleyecektir. Tıkanıklığı yapan maddenin yeri tespit edilince en kolay yoldan eritilmesi veya alınması sağlanır. Bundan sonra kameralı cihaz ile tesisat kontrol edilir. Kontrolde ileride yaşanabilecek arızalara sebebiyet verebilecek diğer sebeplerde tespit edilir. Boru içinde kireçlenmelerden kaynaklı daralma ve tortulanmalar olabilir. Bu sorunda detaylı temizlik sağlayan makine ile yıkama yapılarak giderilir ki kısa süre içinde aynı sorun yaşanmasın. Burada en istenmeyen durum boruların çok eskimiş olması ve çatlaklar oluşmasıdır. Çatlak oluşan borular mecburen değiştirilmelidir. Değiştirilme işlemi işin tadilat işlemi yapılacaktır. Tecrübeli ve güvenilir firmalarla iş yapıldığında zor gibi görülen tadilat işlemi de kısa sürede ve temiz bir şekilde yapılacaktır.

makine ile tuvalet tıkanıklığı açan tesisatçı

Bir cevap yazın

Call Now ButtonTIKLA ARA 0533 355 94 93