Sifona basınca su gitmiyor banyo giderinden geri geliyor sorunu için ne yapılması gerekir, İstanbul Pro tesisatçı firması destek hattı olarak bu konuyu ele alıyoruz.

Sifona basınça suyun geri gelmesi normal bir durum değildir kesinlikle daha önceden atılan bir cisim giderleri tıkamış olabilir. Kamera sistemi ile giderleri görüntüleyip robot makinelerle açıyoruz.

Borudan geri tepen suyun nedeni

Kadın pedi ve bezinin klozete, alaturka tuvalete düşmesi ve alınmaması nedeni ile tuvalet giderinin tıkanması gibi durumları yazmak istiyoruz. Aslında en mantıklısı uzun bir parça ile o bezin giderde kaybolmadan geri çıkartılmasıdır. Gider çatal ağzı katlar arasındaki kanallardaki iletişimi sağlamaktadır. Bu kısımda oluşacak bir tıkanma sifon sularının geri gelmesine neden olmaktadır. Lağım sularının banyo giderinden geri gelmesi gibi sayısız olasılıklar mevcuttur. Tıkalı haldeki giderin kırılmadan açılması için ilk işlem ekiplerimizde bulunan bir makine ile o giderin içine müdahale yapılmasıdır. Kısa mesafede birkaç metre ilerleyerek o kısma cihaz başlığı ulaşabilir ve güç verilmesi ile cihaz kolunun hızlıca çalıştırılması daha ilerideki geniş kanal içine geçmesi sağlanabilir. Bazen ise uygun başlıklar yardımı ile geri çıkartma işlemleri de yapılabilir. Elbette öncesinde kamera ile gider içlerine, çatalına, tuvalet logarına kamera ile bakma gibi işlemlerin yapılması gerekir. Banyodaki ortak sıhhi kanallar birbiri ile bağlantılı ise birindeki tıkanma, diğerindeki suların geri gelmesini sağlamaktadır.

Banyo kanalları içindeki pislikleri de kameralar ile görerek temizleme işlemleri dahil hepsi için bizi arayabilirsiniz. En modern ve en titiz şekilde tüm ustalarımız sıhhi kanal temizlemede İstanbul’da garanti veren firmalar olarak destek sunmaya hazırdır.

Sifona basınca su gitmiyor banyo giderinden geri geliyor

Bir cevap yazın

Call Now ButtonTIKLA ARA 0533 355 94 93