Tıkanan gideri açmak için pratik bilgiler bu yazımızda yer almaktadır eğer denen yöntemler işe yaramadı ise robot makineli şekilde servis veren firmamızı arayınız. Tıkanıklık açma fiyatlarımız 99 TL den başlamaktadır.

Hayatımızın her alanına girmiş olan teknolojik gelişmeleri tıkanan borularında kullanmak istemeyenler, kendilerine doğal ve pratik çözümler aramaktadırlar. Tıkanan gideri açmak için pratik bilgiler kullanıldığı halde lavabo açılmazsa, teknik yöntemleri kullanan uzman ekipten yardım almakta fayda vardır. Tıkanan boruların açılması için klasik, doğal, teknolojik veya pratik muhakkak bir yol vardır fakat bu yollar kullanılırken borulara, döşemelere zarar vermeyecek en doğru yöntemi bulmak gerekmektedir. Diğer türlü az masrafla sorunu çözmek isterken daha büyük masraflarla karşı karşıya kalınabilir. Giderlerin tıkanmaması için dikkat edilmesi gereken hususlar; çay tanelerinin kaçmasını engellemek, pirinç gibi tanelerin gidere kaçmamasına dikkat etmek, yağlı bulaşıklar yıkandıktan sonra muhakkak sıcak su dökmek, lavabo tıkanmadan önce aralıklarla açıcılar dökülerek gideri temizlemek, küvetteki kirli suyun pompalanarak basınçla gidere gönderilmesi sağlanmaktır.

Dikkat edilmesine rağmen yine de tıkanan gideri açmak için pratik bilgiler nelerdir ve nasıl kullanılır?

  • Karbonat ve sirke yöntemi; tıkanan gidere yarım bardak karbonat dökülüp üzerine de yarım bardak sirke dökülmelidir. Bu işlemin ardından gidere bol kaynar su dökülerek tıkalı lavabo açılır, açılmazsa birkaç defa tekrarlanmalıdır.
  • Karbonat ve sirke ile açılmayan giderlerde her şekle girebilen lavabo açma teli kullanıp, tıkalı bölüm zorlanarak maddeleri çıkarmak daha kesin çözüm olabilir.
  • Nalbur veya temizlik maddeleri satan dükkânlardan alınabilen, plastikten yapılmış, elle bastırıldığında giderdeki suyu basınçla gönderen pompa da pratik yöntemlerdendir
  • Özellikle banyolardaki giderlerde biriken saç ve kıl birikintilerini temizlemeye yardımcı olan ucu kancalı sustalar kullanılabilir.
sirke ve karbonat

Tıkanan giderleri açmak için pratik bilgiler yapıldı fakat tıkanıklık giderilemediyse tıkanıklığın sebebinin basit olmadığı anlaşılır, böyle durumlarda muhakkak uzman birilerinden yardım almak doğru olacaktır. Özel kameralı sistemler ile tıkanıklığın yeri tespit edildikten sonra ucuna takılan aparatlarla gidere gönderilen robotik cihazlar giderde biriken kir birikintilerini parçalayarak tıkanıklığı açar. Tıkanıklık açıldıktan sonra görüntüleme sistemi ile tıkanma sebebinin boruların eğiminin az olmasının mı yoksa boru içerisinde yığılmış harç kalıntılarının mı neden olduğu bulunur ve mülk sahibine tıkanmanın tekrarlanmaması için alınması gereken tedbirlerin neler olduğu ince ayrıntısına kadar anlatılır.

Tıkanan Gideri Açmak İçin Pratik Bilgiler

Bir cevap yazın

Call Now ButtonTIKLA ARA 0533 355 94 93