Makineyle tıkalı gider açan servis telefon numarası Avrupa Yakası : 0551 231 83 55 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 dan bize ulaşabilirsiniz. Makine kullanarak tıkanmış olan atık su borularını kısa sürede etrafı kirletmeden açıyoruz. Pro tesisatçı tıkanıklık açma konusunda İstanbul genelinde hizmetinizdedir.

Evlerde dışardaki temiz suyu getiren tesisatlar bulunduğu gibi gelen temiz suyun kullanımı sonucunda oluşan kirli suların tahliye edilmesini sağlayan kirli su tesisatı da bulunmaktadır. Kirli ya da pis su tesisatlarında su giderler aracılığı ile evden tahliye edilmektedir. Giderler zaman içinde sorunların oluşmasına neden olabilmektedir. Oluşan en sık sorunlardan bir tanesi giderlerin tıkanmasıdır. Giderler farklı sebeplerden dolayı tıkanabilmektedir fakat en önemli sebep birçok konuda olduğu gibi yine insandır. Özensiz kullanım sonucunda tıkanıklığı gidermek için farklı seçenekler bulunmaktadır. Makineyle tıkalı gider açan servis de bu seçeneklerden birisi olup oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Modern yöntemlerden birisi olan makineyle gider açma, tesisatçılar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Makineli Tıkanıklık Açma

Makineyle tıkalı gider açan servis ellerinde bulunan teknolojik cihazlar yardımıyla bunu yapmaktadır. Gider açmak için farklı makinelere sahip olan servisler öncelikle sorunun kaynağını belirlemekte daha sonra ise kullanılacak makineye karar vermektedir. Böylece kısa sürede gider sorunu çözülmüş olmaktadır. Giderlerde oluşan tıkanıkların nedenini anlamak için genellikle boru görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar, uzun kablolarının ucundaki kameralar sayesinde görüntü almakta ve gelen görüntüye göre sorunun kaynağını net olarak belirlemektedir. Giderlerin tıkanmasının farklı sebepleri olabilse de genellikle suda erimeyen katı cisimlerin buraya atılması ya da zamanla tortu oluşturabilecek maddelerin özensiz şekilde gidere dökülmesi sonucunda tıkanıklar oluşmaktadır.

Makineyle tıkalı gider açan servis tıkanıklık sorunu için kamerayla tespit yaptığında sorunun katı cisimden kaynaklandığını görürse öncelikle o katı cismi parçalamak için bir makineden yararlanmaktadır. Robot ismi verilen makine, ucunda bulunan keskin ve sivri bıçak sayesinde katı cisimleri rahatlıkla parçalamaktadır. Daha sonra ise basınçlı su veren makine kullanılmakta ve gider borusu tamamen temizlenmektedir. Eğer katı cisimden kaynaklanmayan sorun varsa farklı yöntemler de kullanılabilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde sorunların nedenine uygun çözümler getiren makineler mevcuttur. Bu makinelerden bazıları da giderlerde biriken kum ve benzeri şeyleri temizleyebilmektedir. Yapılan temizleme işleminin ardından yine basınçlı su ile temizleme işlemi yapılmakta ve gider boruları ilk günkü gibi temiz olmaktadır. Böylece uzun bir süre tıkanıklık sorunu olmamaktadır.

Makineyle tıkalı gider açan servis

Bir cevap yazın

Call Now ButtonTIKLA ARA 0533 355 94 93