Tıkalı gider borularının görüntülenmesi ve robotla açılması için servis veren firmalar telefon numarası 0551 231 83 55 dir. Pro tesisatçı firmamızda robot makineler kullanarak tıkanıklıklar kısa sürede açılmaktadır.

Ev ya da işyerlerinde kullanılan sular farklı şekillerde kullanılarak kirlenmekte ve buradan giderler aracılığıyla tahliye edilmektedir. Fakat bu tahliye sürecinde insanların dikkatsiz davranmalarından dolayı bazı sorunlar oluşmaktadır. Gider borularına atılan büyük ya da suda erimeyen cisimler zaman içinde tıkanmalara neden olmaktadır. Ayrıca yağ gibi tortu oluşturan maddeler de zamanla birikme yapmakta ve borunun tıkanmasına neden olmaktadır. Söz konusu durumda giderlerin kısa süre içinde açılması gerekmektedir. Çünkü buraların tıkalı olması kullanım dışı olmalarına neden olmakta ve bu da insanların hayatlarını olumsuz etkilemektedir. Tıkalı gider borularının görüntülenmesi ve robotla açılması sayesinde tıkanıklar kısa sürede giderilmektedir. Böylece lavabolar tekrardan kullanıma açılmakta ve insanlar rahat etmektedir.

Tıkalı gider borularının görüntülenmesi ve robotla açılması sayesinde tıkanıklıklar giderilebilmektedir. Bunun için öncelikle sorunun tespit edilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı da öncelikle tıkalı olan giderin içerisine kamera gönderilmektedir. Boru içi görüntüleme cihazı da denilen bu kameraların yanında ışıkta bulunmaktadır. Böylelikle boru içerisinden rahatlıkla görüntü alınabilmektedir. Ayrıca söz konusu cihazları kablosu çok uzun olduğundan tıkanıklığın yerine ne kadar uzak olursa olsun görüntülenebilmektedir. Alınan görüntüler cihazın ekranına aktarılmakta ve personel buradan gerekli kontrolleri yaparak tıkanıklığın tam konumunu öğrenebilmektedir. Ayrıca görüntü sayesinde tıkanıklığı nedeni de net olarak tespit edilmektedir. Böylece kullanılacak yöntem belirlenmekte ve bu yöntem sayesinde tıkanıklık kısa sürede giderilmektedir.

Tıkalı gider borularının görüntülenmesi ve robotla açılması konusunda tıkanıklığın yeri ve nedeni tespit edildikten sonra giderilmesi aşamasına geçilmektedir. Bunun için de genellikle robot adı verilen cihaz kullanılmaktadır. Söz konusu cihazın ucunda keskin bir bıçak yer almakta ve bunun sayesinde tıkanıklığa sebep olan sert cisim parçalanmaktadır. Böylelikle de tıkanıklık giderilmektedir. Robot kullanımı bittikten sonra ise tekrar kamera yollanmakta ve başka bir tıkanıklık olup olmadığı kontrol edilmektedir. Eğer başka sorun yok ise borular basınçlı su ile yıkanmakta ve işlem tamamlanmaktadır. Söz konusu yöntem %100 sonuç vermektedir. Bunun dışında kullanılan yöntemlerden bazıları basit tıkanıklıkları geçici olarak çözse dahi kısa süre tekrar etmelerine engel olamamaktadır.

Tıkalı gider borularının görüntülenmesi ve robotla açılması

Bir cevap yazın

Call Now ButtonTIKLA ARA 0533 355 94 93